Hakkımızda

Mikro Yazılım Kimdir?
Türkiye’de yerli kurumsal yazılımların yeni yeni konuşulduğu bir dönemde; 1988 yılında kurulan Mikro Yazılım, o günden bu yana kurumsal ticari yazılım alanında ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerinden bir tanesi olmayı başardı. Bu alandaki en geniş ürün yelpazesine ve müşteri portföyüne sahip yazılım şirketlerinden biri olan Mikro Yazılım, bu başarılarıyla birlikte 2017 yılında Turkven ve Earlybird Venture Capital’den önemli bir yatırım aldı.

Akademikro
Ticari yazılım sektöründe yıllardır faaliyet gösteren bir firma olarak, bilgi birikimimizi ve deneyimimizi Akademikro ile faydalı bir eğitim portaline dönüştürüyoruz. Temel Düzey ile birlikte 9 farklı alandaki uzmanlık eğitimlerinin yer aldığı Akademikro’ya istediğiniz zaman, istediğiniz platformdan erişebilir, verimli ve etkili bir öğrenme süreciyle iş hayatında sizlere fayda sağlayacak niteliklere sahip olabilirsiniz.

Akademikro’da Yer Alan Eğitimlerin Faydası Nedir?
Günümüzde; mal ve hizmet üretimi ile satışını gerçekleştiren ticari şirketler, işlemlerini bilgisayar programlarıyla yapmakta ve finans, müşteri, personel, stok gibi durumlarını da yine bilgisayar programları vasıtasıyla takip etmektedirler. Bahse konu şirketler, bu kapsamda ya belirli bir ticari yazılım (paket program) satın almalı ya da sektörel özelliklerine göre kendilerine özel yazılımlarını yaptırmalıdır. Ancak firmaya özel etkin bir ticari yazılım yaptırmak, yıllar sürecek ve oldukça yüksek bir maliyet gerektirecektir. Dolayısıyla ister KOBİ ister büyük kurumsal şirket olsun, yerli veya yabancı firmaların ürettiği ticari yazılımların satın alınması ve kullanılması şirketler için bir gerekliliktir. İşte bu yazılımlar sayesinde şirketler veya işletmeler geleceği net bir şekilde görmekte, yatırım ve projelerini sağlam bir şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda işgücünden ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Her şirketin ama basit ama detaylı mutlaka bir muhasebe sistemi olmak zorundadır. Örneğin; tek kişilik şirketler dahi gelir gider takibini yapan, şirketin alışveriş işlemlerini kaydeden, banka süreçlerini yöneten vb. niteliklere sahip online muhasebe programlarını kullanıyor. Aslında yazılım sektörünün gelişiminden önce her esnafın borç alacak defteri, bir nevi kendi küçük muhasebe programıydı… Bu defterdeki bilgileri doğru takip eden, giren esnaflar günümüzde büyük işletmelere evrildi… Tek bir kişilik şirkette bile bu kadar önem arz eden muhasebe süreci, orta boy ve büyük işletmelerde elbette ki çok daha kritiktir. Dolayısıyla bu şirketlerde muhasebe departmanlarına alınacak personellerin kalifiye olması da tercih edilmektedir. Bu anlamda ticari yazılım kullanma noktasında gerekli bilgiye sahip bir kişinin günümüzde işşiz kalması çok düşük ihtimaldir. Ayrıca son zamanlarda, tüm işletmelerin kullanmaya başladığı e-Dönüşüm süreçleri de birçok muhasebe programı ile entegre şekilde çalışmaktadır. Dolayısıyla, teknolojik gelişmeler de bu mesleğin öneminin azalmasından ziyade öneminin artmasına yol açmaktadır. Başlangıç eğitimlerinin yanı sıra farklı kategorilerdeki onlarca eğitimi tamamlayarak finans ve ERP süreçlerini kapsayan birçok teorik bilgiyi, Mikro Yazılım programları tarafında da pratik uygulamasını öğrenebilirsin. Bunun yanı sıra farklı ticari ve ERP yazılım üreticisi firmaların ürünlerini de kullanabilecek bilgi düzeyine erişebilirsiniz. Alacağınız sertifikalar ile de bu bilginizi belgelendirebilirsiniz.

  • 700’ün Üzerinde Online Eğitim İçeriği
  • 300 Saati Aşan Eğitim Süresi
  • Online Sertifika Sınavları

Eğitim, kendinize yapacağınız en büyük yatırımdır